Як підтримати проект

Купуючи брошку Рись у бренду Dukachi ви вкладаєте 1000грн у благодійну ініціативу "Врятуємо рись"

  • Колекція "Рись"

    Матеріал срібло 925 проба

    1000грн

    З кожної брошки Dukachi перераховує на підтримку програми WWF

    Купити брошку
  • Колекція "Рись"

    Матеріал срібло 925 проба

    1000грн

    З кожної брошки Dukachi перераховує на підтримку програми WWF

    Купити брошку

Найбільша кішка Європи - рись!

Останні території в Україні, де сьогодні ще можна зустріти рись у дикій природі - це Карпати та Полісся.
Хоч рись і любить своє усамітнене та потаємне життя, вона все одно цікавиться людьми, але ніколи не нападає. А от сама рись стала здобиччю для людини. Її сіро-руде плямисте хутро цінувалося і як трофей, і як предмет розкоші та матеріал для коштовного одягу. Ще донедавна полювання на неї було дозволено, у радянські часи цей вид закликали знищувати як шкідників мисливського господарства.

Популяція

Сьогодні популяція рисі в Україні оцінюється приблизно в 500 особин — від 400 до 430 особин у Карпатах, і до 100 особин на Поліссі.

Статус

У 1994 році Рись внесли до Червоної книгу України зі статусом "рідкісний вид".

Зусилля зі збереження рисі

WWF-Україна веде активну роботу по моніторингу рисей, використовуючи фотопастки і телеметричні нашийники для вивчення поведінки, міграцій, і чисельності популяції.

Моніторинг та дослідження:

Експерти WWF-Україна зібрали та проаналізували знахідки рисі у 650 локаціях та з понад 500 установ Карпат і Полісся, щоб створити актуальну карту оселищ рисі для ефективного планування охоронних заходів та вивчення виду.

За останній рік WWF-Україна вдалося суттєво посилити моніторинг рисі в Карпатах та на Поліссі за допомогою фотопасток. Загалом, з 2019 року 74 засоби стеження та необхідні аксесуари до них передали до 9 природоохоронних та 3 лісогосподарських установ.

Розробили методичні рекомендації з моніторингу рисі на Поліссі. Вперше українські установи природоохоронного фонду отримають для роботи єдині стандарти з описом усіх методів, які допоможуть покращити якість проведення моніторингу, систематично збирати дані про чисельність виду, місце розмноження, годування та важливі типи оселищ.

Тест - наскільки добре ви знаєте рись?

Чи знаєте ви навіщо у рисі китиці на вушках? А який раціон харчування у цієї великої кішки? перевірте свої знання на тесті від WWF:

Пройти тест